„Kochaj sercem” to nowy program edukacyjny, którego Partnerem została Fundacja OD-WAGA.

Foto Kochaj sercemChoroby układu sercowo – naczyniowego to jedne z najgroźniejszych dla życia powikłań choroby otyłości. Uważamy, że konieczna jest rzetelne informowanie chorych z otyłością o tym, jaki wpływ na nasze serca i naczynia krwionośne ma tkanka tłuszczowa, a także inne schorzenia powiązane z otyłością, np. miażdżyca, nadciśnienie tętnicze i cukrzyca.

Dlatego z prawdziwą przyjemnością Fundacja OD-WAGA przystąpiła jako Partner do nowego programu edukacyjnego pt. „Kochaj sercem” przygotowanego i realizowanego przez portal www.poradnikzdrowie.pl oraz miesięcznik „ZDROWIE”. Celem programu jest zwrócenie uwagi na problem chorób krążenia w Polsce oraz położenie nacisku na profilaktykę i promocję zdrowego stylu życia.

W ramach programu powstała internetowa platforma edukacyjna www.kochajsercem.pl. Znajdziecie na niej wiele poradnikowych artykułów na temat metod zapobiegania chorobom serca, odpowiedniej diety – także dla osób z nadwagą i otyłością, a także innowacyjnych metod leczenia.

Program „Kochaj sercem” wystartował 24 września z okazji Światowego Dnia Serca. Dołączyły do niego m.in. takie uznane instytucje eksperckie jak: Polskie Towarzystwo Kardiologiczne, Instytut Kardiologii oraz Instytut Żywności i Żywienia.

Zapraszamy do  serwisu www.kochajsercem.pl w poszukiwaniu artykułów dotyczących wpływu nadwagi i otyłości na nasze serca.