„OtyDość” to nowy projekt edukacyjno-motywacyjny realizowany w mediach społecznościowych w ramach konkursu platformy „Zwolnieni z teorii”. Twórcami akcji są młodzi Krakowianie. Patronat nad akcją „OtyDość” objęła Fundacja OD-WAGA.  

Logo Oty DoscProjekt „OtyDość” to inicjatywa trojga młodych ludzi z Krakowa: - Gabrieli Jarczyk, uczennicy dwujęzycznej liceum w klasie o profilu biologiczno-chemicznym i Szkoły Baletowej Sztuki Tańca w Krakowie; - Julii Jarczyk – studentki I roku analityki medycznej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, zwyciężczyni konkursu „Metabolizm”; oraz - Kacpra Sudera - ucznia liceum w klasie o profilu matematyczno-fizyczno-informatycznym z rozszerzonym językiem angielskim oraz współtwórcy kanału „Okiem gracza” na YouTube.

Projekt „OtyDość” powstał w ramach konkursu ogłoszonego przez popularną wśród uczniów i studentów platformę do tworzenia projektów społecznych „Zwolnieni z teorii”.

Nazwa projektu: „OtyDość” nawiązuje do otyłości i właśnie tej choroby dotyczy. Celem projektu jest bowiem uświadomienie społeczeństwu, a zwłaszcza najmłodszym pokoleniom, czym jest choroba otyłości, jak ją należy bezpiecznie leczyć i jakie niesie ze sobą zagrożenia, jeśli w porę nie zatrzymamy jej rozwoju.

Projekt „OtyDość” realizowany jest poprzez takie narzędzia jak dedykowany fanpage na portalu społecznościowym Facebook: https://www.facebook.com/pg/OtyDo%C5%9B%C4%87-2365860936781517/about/?ref=page_internal 

na którym publikowane są posty edukacyjne, motywacyjne itp., stronę www poświęconą projektowi oraz kanał „Projekt OtyDość” na YouTube:

https://www.youtube.com/results?search_query=Projekt+OtyDo%C5%9B%C4%87 

Jak deklarują młodzi twórcy i realizatorzy projektu „OtyDość” : chcemy pomóc społeczeństwu żyć zdrowiej i szczęśliwiej.

Z przyjemnością informujemy, że Fundacja Osób Chorych na Otyłość OD-WAGA z dumą i radością objęła Patronatem projekt „OtyDość”. Zachęcamy Państwa do odwiedzania mediów akcji „OtyDość” i wspierania młodych ludzi, których celem jest pomoc rówieśnikom w walce z nawagą i otyłością.

OTYDOSC

 

Szpital przy ul. STĘPIŃSKIEJ 19/25 w Warszawie zaprasza na spotkanie Grupy Wsparcia dla osób przed i po operacjach bariatrycznych. Spotkanie odbędzie się już w najbliższy wtorek – 19 lutego o godz.18.30.

Szanowni Pacjenci,
Serdecznie zapraszamy na spotkanie grupy wsparcia dla pacjentów bariatrycznych działającej przy II Katedrze i Klinice Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Onkologicznej w Warszawie, Kierownik: prof. dr hab. n. med. Mariusz Frączek.

Spotkanie odbędzie się w dniu 19 lutego 2019 roku, o godzinie 18:30 w auli Szpitala przy ulicy Stępińskiej 19/25 w Warszawie.

W trakcie spotkania chcielibyśmy wysłuchać Państwa opinii odnośnie oczekiwań związanych z działalnością grupy wsparcia „STĘPIŃSKA”.

Przedstawimy także postępy jakie dokonały się w minionym roku w chirurgii bariatrycznej.

Serdecznie zapraszamy! 

Mariusz Wyleżoł
Paweł Konrad
Paulina Malinowska-Torbicz
Lubna Al Hamdani

„(…) Życzylibyśmy sobie wszyscy, aby za takim konkursem szły konkretne działania edukacyjne w formie, która pozwoli zająć się wszelkimi subtelnościami tematu. Myślimy, że zaangażowanie się w sprawę stowarzyszeń, fundacji i osób zajmujących się tym problemem jest dobre na przyszłość – AMS zrozumie, że dotykając takich tematów niezbędna jest współpraca z fachowcami (…)” – pisze Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej, partner kampanii „Jedz ostrożnie” w odpowiedzi na List Otwarty Fundacji OD-WAGA

Pełna treść listu: tutaj 

„(…) Eksponowane plakaty są artystyczną wypowiedzią autorów na temat odżywiania i jako takie podlegają krytyce opinii publicznej (…) – pisze organizator konkursu „Jedz ostrożnie”, firma AMS, w odpowiedzi na List Otwarty Fundacji OD-WAGA. Organiztor kampanii wyjaśnia, że intencją konkursu nie było dyskryminowanie czy stygmatyzowanie jakiejkolwiek grupy społecznej.
Wyszło odwrotnie…

Pełna treści odpowiedzi organizatora kampanii „Jedz ostrożnie” – tutaj: AMS_odpowiedź_na_list_otwarty.pdf