Logo RynekZdrowiaObelgi, odmowy, lekceważenie... A może coś się zmieniło? Badania pokażą, jak służba zdrowia traktuje chorych na otyłość. Pierwsze w Polsce badanie społeczne nad relacjami między pacjentami chorymi na otyłość a pracownikami placówek medycznych prowadzi Fundacja OD-WAGA. Do wzięcia udziału w badania zaprasza portal Rynekzdrowia.pl.

Cały artykuł przeczytaj tutaj:
http://www.rynekzdrowia.pl/Po-godzinach/Obelgi-odmowy-lekcewazenie-A-moze-cos-sie-zmienilo-Badania-pokaza-jak-sluzba-zdrowia-traktuje-chorych-na-otylosc,185919,10.html

Msza SwietaW imieniu Szpitala Czerniakowskiego w Warszawie, informujemy, iż w związku z powołaniem w tej placówce duszpasterstwa osób chorych na otyłość, dnia 17 czerwca (niedziela), o godz. 16.00, w kaplicy szpitala przy ul. Stępińskiej 19/25 odbędzie się pierwsze z cyklu nabożeństw dedykowanych w szczególności osobom chorym na otyłość oraz w intencji osób chorych na otyłość, ich bliskich i opiekunów. Mszę Świętą będzie celebrował ksiądz Marcin Łyżniak.

onet google- Nawet otruć się grubym jest trudniej. Dawka psychotropów, które połknęłam, okazała się za mała jak na moje gabaryty. Skończyło się płukaniu żołądka – mówi Daria. Na Onet.pl - kobiety mówią o swoim życiu z otyłością i o dyskryminacji, której doświadczają z powodu swojej choroby. W tworzeniu materiału wzięła udział także Magdalena Gajda, Prezes Fundacji OD-WAGA
Cały artykuł przeczytaj tutaj: 
https://kobieta.onet.pl/uroda/twarz-i-cialo/wyzywaja-ich-wieprz-klempa-locha-wieloryb-otylym-odechciewa-sie-zyc/zj3xgkl

 

Katarzyna Partyka Otylosc pod skalpelKatarzyna Partyka jest Prezesem Stowarzyszenia Pacjentów Bariatrycznych CHLO. Jaka była jej droga leczenia otyłości? Jak to się stało, że wraz z innymi osobami po operacjach bariatrycznych założyła Stowarzyszenie i tworzy Grupy Wsparcia dla pacjentów bariatrycznych? Tego dowiecie się od samej Kasi w wywiadzie, którego udzieliła dziennikowi "Super Express" i portalowi Poradnikzdrowie.pl. Dziękujemy Katarzynie i wszystkim osobom ze Stowarzyszenia za wsparcie w działaniach na rzecz pacjentów bariatrycznych w Polsce.
Cały wywiad przeczytaj tutaj: 
http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/otylosc/nowy-wymiar-zycia-katarzyny-partyki_46671.html